Novakid – bu hizmet aracılığıyla çocuğunuzu öğrenmeye teşvik etmeli misiniz? Görüşleriniz ve deneyimleriniz

Bir çocuk zihni son derece alıcıdır. Nörobiyolojik araştırmalar, 10 yaşına kadar olan bir bireyin, aynı anda bir yetişkinden iki kat daha fazla bilgiyi emebildiğini göstermektedir.

Bu dönemde, çocuklarımızın günlük aktivitelerine İngilizce derslerini de dahil etmek değerlidir. Aşırıya kaçmadan, çocuğunuza yabancı bir dili etkili bir şekilde nasıl öğretebilirsiniz?  

Yabancı dil bilgisinin günümüz dünyasında başarı için gerekli olduğu artık neredeyse bir sır değildir. Bir çocuğun İngilizce dersleriyle ilk teması genellikle anaokulunda gerçekleşir. Maalesef, çoğumuz deneyimlerimizden biliyoruz ki, okullardaki dersler daha sonra gerektiği kadar pratik bilgilere aktarılmaz. Çocukların dikkati, akranları ile olduğunda çok kolay dağılır. Ek olarak, geleneksel derslerin yer aldığı grupların büyüklüğü, en iyi eğitimcilerin bile her öğrenciye bireysel olarak yaklaşmasını imkansız kılar. Özel dersler ve dil dersleri için ödeme yapmak standart haline geldi. Ne yazık ki bu çözümler, genellikle çocuğunuza bazen güçlerini aşan görevlerle yüklenme ile ilişkilendirilir. Çocukluk, bir çocuğun özgürlüğünün tadını çıkarabileceği çok kısa bir zamandır. Eğitimi ve eğlenceyi birleştirmenin bir yolu var mıdır? Bir çocuğa, hayatın kaygısız geçen en genç yıllarından mahrum bırakmadan nasıl İngilizce öğretilir?

Novakid – Nedir bu?

novakid-web-sayfası

Novakid çevrimiçi İngilizce kursu, yalnızca en küçük öğrenciler için tasarlanmıştır. 4 ila 12 yaş arası çocukları eğitmek için oluşturulmuş bir sitedir ve küçüklerin zihnini rahatsız etmeyecek şekilde dili öğrenmelerine olanak tanır. Yaratıcı oyuna dayalı bireysel dersler, çocuğunuzun potansiyelini tamamen ortaya çıkarmanıza ve onlara etkili bir şekilde İngilizce öğretmenize olanak tanır.

Novakid ile dil öğrenmek neye benzer?

Novakid maceranız, hiçbir koşul olmaksızın, tamamen ücretsiz bir deneme dersiyle başlar. Çocuğunuzun dil becerilerinin seviyesini değerlendirmenize ve derslere başlayıp başlamayacağınıza karar vermenize olanak tanır.

Herhangi bir sayıda ders satın aldıktan sonra, günlük programınıza %100 uyarlanmış bir ders programı oluşturma seçeneğiniz vardır.

Dersin başlamasından yarım saat önce, yaklaşan dersler hakkında hatırlatıcı bir SMS alacaksınız. Kursun tamamı çevrimiçi olarak yürütüldüğü için, dil okullarına gidip gelerek, sizin ve çocuğunuzun zamanını boşa harcamak zorunda değilsiniz.

Dersler 25 dakika sürer. Çocukların dikkati çabucak dağılır ve özellikle eğlenceli olmadığı zamanlarda bir aktiviteye daha uzun süre odaklanmak, onlar için zordur. Bu nedenle, bu uzunluktaki dersler idealdir ve çocuğun zihnini aşırı yüklemeden ve çocuğun çok çabuk sıkılma riski olmadan, doğru miktarda bilgi sağlamak için mükemmeldir.

Her dersin sonunda öğretmen, çocuğun ilerlemesi hakkında ayrıntılı yorumlar gönderir. Bu, ebeveynlerin çocuklarının gelişimini izlemesini ve denetlemesini sağlar.

Novakid’i diğer dil kurslarından daha farklı kılan nedir?

Novakid eğitimci kadrosu, her biri çocuklarla çalışma deneyimi olan, tamamen İngilizce konuşan öğretmenlerden oluşmaktadır. Dersler tamamen yabancı dilde yapılır. Bu tür bir eğitim yöntemi, bilginin özümsenmesini mükemmel bir şekilde uyarır – çocuğun İngilizce’yi kullanmaktan başka seçeneği yoktur, aksi takdirde anlaşılamaz. Çocuğun ana dilini konuşmayan öğretmenlerin bir başka avantajı da, onlarla bir konuşma sırasında çocuğun genellikle İngilizce konuşmaya eşlik eden korkudan kurtulması, kendine güven kazanması ve aksana alışmasıdır.

Novakid, oyun yoluyla öğrenmeye odaklanır. Platformla işbirliği yapan öğretmenlerin kullandığı eğitim sistemi, her derse eğitici oyunların yerleştirilmesine dayanmaktadır. Eğlenceli aktiviteler, genç bir öğrencinin dikkatini standart öğretim yöntemlerinden çok daha etkili bir şekilde çeker. Sonuç olarak, dersler daha etkilidir ve çocuklar daha hızlı öğrenir.

Novakid – Bugün yalnızca 07.05.21 – özel teklif. Ücretsiz Hesap Açın

Okuldaki grup sayısı genellikle on iki ile yaklaşık yirmi dört çocuk arasında değişmektedir. Bir sınıfta ne kadar çok öğrenci olursa, her bir çocuğun konuyu iyice öğrenmesi o kadar zorlaşır. Novakid aracılığıyla verilen her bir ders ayrı bir karaktere sahiptir. Bu da, öğretmenin dikkatinin %100’ünün sadece bir çocuğa ayrıldığı anlamına gelir. Bu, öğretmenin küçük öğrencinin tam olarak neyi mükemmel yaptığını ve onlar için en zor olanı görmesini ve ardından bireysel müfredatı, çocuğun ihtiyaçlarına göre ayarlamasını sağlar.

Novakid kullanmanın artıları ve eksileri

Çocuklar için Novakid İngilizce dil kursu hakkında en önemli bilgilerin bir bölümü kısaca şunlardır:

Platformun artıları:

 • Derslerin çocuğun bireysel ihtiyaçlarına göre ayarlanması;
 • Günlük programınıza uyarlanmış kendi ders planınızı oluşturma imkanı;
 • Yaklaşan dersleri hatırlatmak için SMS sistemi;
 • İnternet erişimi olan her yerden ve cihazdan, derse girme rahatlığı;
 • 25 dakikalık dersler gerekli bilgileri sağlar, ancak çocuğun zihnini fazla yormaz;
 • %100 bireysel, öğrencinin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bireysel sınıflar;
 • Geleneksel sınıflardan daha etkilidir – oyun yoluyla öğrenme;
 • Sadece yabancı dil konuşan öğretmenler, dersleri tamamen İngilizce olarak yürütürler;

Platformun eksileri:

 • Bir ders (25 dakikalık) için nispeten yüksek bir fiyat.

Çevrimiçi İngilizce öğrenmenin maliyeti nedir?

Novakid, 30 günlük ders sayısına göre değişen üç abonelik planı sunar. Bireysel programların aylık takvimleri aşağıdaki gibidir:

 1. Temel – 4 ders
 2. Popular – 8 ders
 3. Etkili – 12 ders

Novakid ile İngilizce – görüşler

Trustpilot, belirli bir platform, mağaza veya ürün hakkında tamamen bağımsız kullanıcı geri bildirimi toplamaya kendini adamış bir web sitesidir. Novakid interaktif kursunun yerel kullanıcılar tarafından 4.8 yıldızla puanlanması gerçeği ortadadır. Buna oy verenlerin %89‘u, bu eğitim teklifine mümkün olan en yüksek beş yıldız puanını vermiştir.

Novakid hesabı oluşturmak buna değer mi?

Uzaktan öğretim hem çocuklar hem de ebeveynler için yeni bir gerçekliktir. COVID-19 salgınının neden olduğu, okulların kapanmaya devam etmesiyle ilgili kaos, çocukların gelişimine yardımcı olmamaktadır.

Novakid – burada ÜCRETSİZ bir hesap açın

Çocukların bilgilerini desteklemek için ek kaynaklar seçmek, böylece eğitim eksikliğinden kaynaklanan gelecekteki dezavantajları deneyimlememeleri onlar için avantajlı olabilir. Novakid interaktif İngilizce kursu, çocuğunuzun eğitiminin sürekliliğini sağlamanın daha iyi ve daha eğlenceli yollarından biridir.

[Toplam: 1   Ortalama: 4/5]

Novakid - güvenilir mi?

 1. Merhaba, 4 yaşında bir kızım var. Onu bir İngilizce kursuna kaydettirmek istiyorum, ama merak ediyorum, çok küçük değil mi? Novakid’i 4 yaşındaki çocuk için seçme konusunda tecrübesi olan var mı?

  Cevapla
 2. Oyun ve eğlence yoluyla verilecek 25 dakikalık bir ders, 4 yaşındaki bir çocuk için çok fazla yorucu olmamalıdır. Oğlum ilkokulda İngilizce öğrenmeye başladı ve bu dille o zamana kadar hiç bir deneyimi olmayan tek çocuk olduğu ortaya çıktı.

  Cevapla

Yorum yapın